Rolety FAQ pytania i odpowiedzi

Informujemy, że korzystamy z  plików cookies. Korzystanie z naszych serwisów, oznacza, akceptację Polityki cookies

Żaluzje drewniane, rolety, plisy - LukasRolety Łódź » Rolety FAQ pytania i odpowiedzi

Najczęściej zadawane pytanie dotyczące role i żaluzji...

Pytanie które zadają nam często nasi klienci jak i również pytania znalezione na "forum rolety żaluzje".

 

 

Jak są montowane rolety  w kasecie ?

Rolety w kasecie są montowane bezpośrednio do okna. Kaseta jest dokręcana małymi wkrętami do uszczelki okna, prowadnice rolety są przyklejane.


Czy nie strącę gwarancji na okna ?

Rolety są przykręcane jedynie do uszczelki narożnej okna.  W takiej sytuacji nie tracimy gwarancji. Gwarancje na okna można stracić jedynie w sytuacji montażu rolet do profilu okna.


Jak montowane są rolety wolno-wiszące ?

Rolety wolno-wiszące są montowane na kilka sposobów. Do okna bezpośrednio wkręcając się w uszczelkę  okna lub za pomocą uchwytów bezinwazyjnych. Montowanie rolet może być również do ściany za pomocą kołków rozporowych lub do sufitu.


Jaką mam gwarancję na rolety ?

Na rolety oraz żaluzje udzielamy gwarancję 36 miesięczną. Gwarancja nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych oraz uszkodzeń wynikających ze złego użytkowania rolet, żaluzji.

 

Czym czyścić rolety materiałowe ?

Tkanina rolet materiałowych jest impregnowana, nie wymaga prania. Na co dzień materiał nie wchłania kurzu, czy brudu. Zabrudzoną tkaninę rolety można przetrzeć wilgotną czystą szmatką.

 

Czy rolety dzień noc można zwinąć do kasetki ?

Rolety dzień noc jak najbardziej zwijają się w całości do kasetki, Trzeba jednak wsiąść pod uwagę, że w przypadku tego typu rolet materiału jest dwa razy więcej niż w przypadku tradycyjnych rolet. Właśnie z tego powodu tak ważne jest dostosowanie odpowiedniej kasety aby materiał w pełni mógł się do niej zwinąć. Nieprawdą jest, że w przypadku okien wysokich np. okien balkonowych materiał nie zwinie się w całości do kasetki. W takim przypadku należy użyć odpowiedniej większej kasetki.