LukasRolety - Aktualności - FAQ

Informujemy, że korzystamy z  plików cookies. Korzystanie z naszych serwisów, oznacza, akceptację Polityki cookies

Żaluzje drewniane, rolety, plisy - LukasRolety Łódź » Aktualności » FAQ

 

Najczęściej zadawane pytanie dotyczące rolet i żaluzji...

 

Pytanie które zadają nam często nasi klienci jak i również pytania znalezione na "forum rolety żaluzje".

 

 

Czy Rolety rzymskie można montować bezpośrednio do okna ? 2015-01-13 16:18:19

Rolety rzymskie można montować do ściany czy sufitu jak również bezpośrednio na okna. Należy jednak pamiętać o tym, że ten typ rolet nie posiada żadnego systemu który by roletę trzymał przy oknie w momencie otwierania czy uchylania okna. Krótko mówiąc jak najbardziej można roletę rzymską zamontować do skrzydła okinnego należy jedynie liczyć się z tym, że roleta będzie odchylała się gdy będziemy otwierać czy uchylać okno.

więcej »

Plisy okienne - czy są wytrzymałe ? 2015-01-13 00:12:20

Wielu klientów zastanawia się czy aby żaluzje plisowane były produktem wytrzymałym. Często słyszymy pytania na ile to wytrzyma ?. Więc odpowiadamy. Wytrzyma ! O ile nie posiadamy np. kota który będzie notorycznie „bawił się plisą” plisy okienne wytrzymują tak samo długo jak żaluzje aluminiowe czy rolety w kasecie. Materiał podczas codziennego użytkowania sam z siebie nie drze się , nie przerywa.

więcej »

Czy żaluzje aluminiowe nie są przestarzałe ? 2014-11-13 07:10:17

Żaluzje aluminiowe które kojarzymy ze strych dobrych czasów, jeszcze system między szybowy zmieniły się nie do poznania.

Przede wszystkim zmieniła się do poznania paleta kolorów. Po za standardowymi białymi oraz srebrnymi mamy teraz do wyboru całą paletę od bieli, żółtego , czerwonego po fioletowe i czarne. Po za paletą kolorów zmieniły się systemy żaluzji aluminiowych. Po za standardowym systemem patyk i sznurek jest między innymi system „isso” znany też jako „Wenus” sterowany koralikiem. System ten jest zamknięty w eleganckiej kasecie a sterowanie jak już wspomnieliśmy odbywa się za pomocą łańcuszka. Odpowiadając na pytanie „nie” Żaluzje aluminiowe nie są przeżytkiem dawnej epoki. Przyzywają swoje nowe narodziny.

więcej »

Rolety w kasecie tradycyjne czy Rolety w kasecie Dzień Noc ? 2014-08-01 10:09:21

 

Rolety w kasecie a rolety dzień noc w kasecie różnią się w zasadzie technicznie jedynie materiałem oraz dolnym obciążnikiem. Klienci często zadają pytanie które rolety są lepsze ? Rolety tradycyjne w kasecie są bardziej odporne na uszkodzenie mechaniczne - prosta tkanina. Rolety Dzień noc z uwagi na siateczkową budowę części materiału są mniej odporne na uszkodzenie mechaniczne. Jeżeli więc posiadamy małe dzieci czy zwierzęta - kota należało by się zastanowić czy nie uszkodzą tkaniny rolet Dzień Noc. Rolety Impresja - Dzień Noc mają jednak dużo lepszą możliwość regulacji zaciemnienia oraz przez wielu są uważane za bardziej atrakcyjne wizualnie.

Rolety Dzień noc                                                     Rolety w kasecie                                  

Lepsza możliwość regulacji światła.

Atrakcyjnieszy wygląd.

Bardziej poddatny materiał na uszkodzenie mechaniczne.

Droższe w zakupie.

Bardziej odporne na uszkodzenie mechaniczne


Niższa cena.


Mniejsza możliwość regulacji światła

   


więcej »

Rolety z materiałami odblaskowymi ? 2014-07-13 20:08:45

Oczywiście istnieją materiały z powłoką odblaskową. Powłoka odblaskowa przypominać może sreberko od czekolady swoim wyglądem lub materiały typu aksamit. Trzeba jednak pamiętać, że tkaniny aby odbijać światło - temperaturę  za pomocą materiału odblaskowego muszą być w pełni pokryte tym materiałem. Fakt ten sprawia, że  tkanina taka stanowi 100% zaciemnienia pomieszczenia co nie zawsze jest wskazane np w przypadku salonów, pokoi dziennych. Wyżej wymieniona powłoka sprawia, że promienie słoneczne odbijając się od tkaniny uniemożliwiają nagrzewanie się jej. Ma to oczywiście wpływ na niższą temperaturę w pomieszczeniu jednak jedynie o kilka % w stosunku do typowych tkanin gdzie materiał się może nie co nagrzewać.

więcej »

Czy rolety dzień noc można zwinąć do kasetki ? 2014-06-28 17:22:55

Rolety dzień noc jak najbardziej zwijają się w całości do kasetki, Trzeba jednak wsiąść pod uwagę, że w przypadku tego typu rolet materiału jest dwa razy więcej niż w przypadku tradycyjnych rolet. Właśnie z tego powodu tak ważne jest dostosowanie odpowiedniej kasety aby materiał w pełni mógł się do niej zwinąć. Nieprawdą jest, że w przypadku okien wysokich np. okien balkonowych materiał nie zwinie się w całości do kasetki. W takim przypadku należy użyć odpowiedniej większej kasetki.

więcej »

Czy rolety materiałowe można prać ? 2014-06-11 14:08:43

Niestety typowe tkaniny dla rolet wolno-wiszący czy rolet w kasetach nie można prać w pralce. Są to materiały sztuczne, impregnowane. Na pocieszenie pozostaje jednak fakt, że impregnat na tkaninie - zabezpieczenie przed wchłonięciem brudu w strukturę materiału umożliwia wyczyszczenie rolety wilgotną szmatką.

więcej »

Czym czyścić rolety materiałowe ? 2014-05-03 15:06:16

Tkanina rolet materiałowych jest impregnowana, nie wymaga prania. Na co dzień materiał nie wchłania kurzu, czy brudu. Zabrudzoną tkaninę rolety można przetrzeć wilgotną czystą szmatką.

więcej »

Wybierz stronę: 1 2 3