LukasRolety - Aktualności - FAQ

Informujemy, że korzystamy z  plików cookies. Korzystanie z naszych serwisów, oznacza, akceptację Polityki cookies

Żaluzje drewniane, rolety, plisy - LukasRolety Łódź » Aktualności » FAQ

 

Najczęściej zadawane pytanie dotyczące rolet i żaluzji...

 

Pytanie które zadają nam często nasi klienci jak i również pytania znalezione na "forum rolety żaluzje".

 

 

Co należy wsiąść pod uwagę przy żaluzjach drewnianych ? 2017-01-18 18:56:05

Kilka rzeczy które należy wziąć pod uwagę przy wyorze żaluzji drewnianych.

 

Po pierwsze to czy nasze otoczenie nadaje się dla żaluzji drewnianych.

Drewno to piękno , ponadczasowość i w przypadku żaluzji funkcjonalność.

Należy jednak wziąć pod uwagę kilka czynników a mianowicie.

Żaluzje drewniane nie mogą być montowane w pomieszczeniach o bardzo dużej wilgotności. Jeżeli dla przykładu w naszej łazience panuje dość niska temperatura a podczas gdy bierzemy przyśnić dochodzi do wytwarzania się  dużej ilości pary wodnej  żaluzje z drewna nie będą tutaj zbyt dobrym rozwiązanie. Podobnie sprawa się ma w przypadku źródeł dużego ciepłą. Żaluzja drewniana nie może wisieć bezpośrednio nad grzejnikami czy też w bezpośrednim pobliżu źródeł dużego ciepłą.

 

 

Jakie żaluzje wybrać ?

 

Jeżeli nic nie stoi na przeszkodzie aby założyć żaluzje drewniane zastanówmy się jakie żaluzje założyć . W przypadku jeśli bardziej cenimy funkcjonalność powinniśmy zastanowić się nad żaluzjami montowanymi bezpośrednio do okna. Są to zazwyczaj żaluzje o lamelach 25mm. Takie rozwiązanie gwarantuje nam , że co byśmy nie zrobili z oknem / drzwiami  nie musimy za każdym razem podnosić żaluzje przed otwarciem okna ( tak się dzieje  w przypadku montażu do ściany). Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest fakt że przy uchylonych czy otwartych oknach żaluzja może w dalszym ciągu być opuszczona. Jeżeli jesteśmy bardziej za pięknem niż funkcjonalnością i nie przeszkadza nam fakt, że przy każdorazowym otwarciu okna musimy najpierw podnieść żaluzje lepszym rozwiązaniem będą żaluzje  montowane na ścianę lub do sufitu. Tutaj również możemy co prawda skorzystać z żaluzji 25 mm jednak szczerze odradzamy tak drobne żaluzje dla dużych wymiarów. Wyglądają trochę za delikatnie , trzeba często zakładać po kilka sztuk na dużych wymiarach. Zdecydowanie lepiej się tu sprawdzą żaluzje 50 mm.  Wyglądają stosownie do swoich wymiarów są bardziej trwałe i możemy zakładać jedną sztukę na większych powierzchniach dzięki czemu unikamy sytuacji dzielenia okna i zakładania po 2 sztuki żaluzji na jednej wnęce jak ma się to w przypadku żaluzji 25 mm

.

Jaki kolor ?

 

Co prawda to kwestia gustu ale kilka podpowiedz mamy.

Jeśli żaluzja ma być dużą  i zajmuje stosunkowo dużą powierzchnie w pomieszczeniu odradzamy wybierania ciemnych kolorów.  Na dużych powierzchniach zdecydowanie lepiej wygląda jasne drewno. Ogólnie jasne drewno w kolorze choć by sosny zazwyczaj jest uniwersalne i pasuje do każdego niemal wnętrza. Często Klienci pytają do czego dobierać ?

Można do podłogi , można do mebli , ważne aby nie kłóciło się z resztą pomieszczenia.

Jeżeli montujemy żaluzje w oknach to do jasnych okien – białych w zasadzie nie gryzą się żadne kolory. Gorzej jeżeli posiadamy okna w ciemnej okleinie drewno-podobnej często na sile dobieramy żaluzje jak najbardziej zbliżone do okna i wychodzi trochę cytując jednego klienta  „czarna plama”  Nie jest to złe rozwiązanie ale nie wszystkim może przypaść do gustu efekt końcowy.   W takich sytuacjach często lepiej dobierając kolor sugerować się pomieszczeniem a nie kolorem ramy okna. Jeśli mimo wszystko chcemy ciemne żaluzje które mają zajmować dość duża powierzchnię pamiętajmy, że zawsze możemy do tego zestawu dobrać jasne taśmy.

« Powrót do spisu aktualności