LukasRolety - Aktualności - FAQ

Informujemy, że korzystamy z  plików cookies. Korzystanie z naszych serwisów, oznacza, akceptację Polityki cookies

Żaluzje drewniane, rolety, plisy - LukasRolety Łódź » Aktualności » FAQ

 

Najczęściej zadawane pytanie dotyczące rolet i żaluzji...

 

Pytanie które zadają nam często nasi klienci jak i również pytania znalezione na "forum rolety żaluzje".

 

 

Jaki typ moskitier wybrać ? 2016-02-13 02:48:29

Kolejne częste pytanie zadawane podczas pomiarów rolety w Łodzi to jaki typ moskitier jest najlepszy?.

Do typowego okna są stosowane  dwa rodzaje moskiter w Łodzi. Moskitiera ramkowa oraz moskitiera rolowana.  Tutaj rozwiązanie jest proste. Moskitiera ramkowa jest zdecydowanie tańsza i nie ingeruje w okno.  Jedyna jej wada to fakt, żę na co dzień nie wychylimy się przez okno gdyż po jej założeniu nie ma opcji zwinięcia czy zrolowania jej. Moskitiera rolowana posiada tą możliwość i na co dzień możemy ją zwijać i rozwijać w zależności czy chcemy mieć osłonę przed owadami czy akurat chcemy np. wychylić się przez okno by podziwiać piękny krajobraz Łodzi.

Jeżeli chodzi o moskitiery drzwiowe to tutaj jest gorzej gdyż posiadamy trzy typy moskitier stosowanych w takim przypadku:

  • Moskitiery rolowane
  • Moskitiery drzwiowe
  • Moskitiery przesuwane
  • W skrajnych przypadkach moskitiery ramkowe.

Co do ostatniego punktu sprawa jest oczywysta. Stosuje się moskitiery ramkowe na drzwi balkonowe ze względu na ich niską cenę godząc się jednocześnie z brakiem możliwośći wychodzenia przez dane drzwi.

 

Co do reszty rozwiązań wszystko zależy od wielkośći balkonu, tarasu oraz tego jak często wychodzimy przez dane drzwi balkonowe.

 

Jeżeli mamy olbrzymi taras i dość często wychodzimy na niego w ciągu dnia lepszym rozwiązaniem będą   drzwi moskitierowe gdyż dużo szybciej otworzymy i zamkniemy taką moskitierę.

 

Jeżeli jednak mamy mały balkon który chcemy w pełni zagospodarować lepsze biedą moskitiery rolowane ponieważ nie potrzebują one wolnej przestrzeni aby można je było otworzyć.

 

Moskitiery przesuwne stosujemy z kolei tam gdzie jest miejsce aby moskitiera mogła przesunąć się w boczną stronę oraz zarówno tam gdzie mamy do zabezpieczenia dużą powierzchnię okienną / drzwiową.

 

 

« Powrót do spisu aktualności