LukasRolety - Aktualności - FAQ

Informujemy, że korzystamy z  plików cookies. Korzystanie z naszych serwisów, oznacza, akceptację Polityki cookies

Żaluzje drewniane, rolety, plisy - LukasRolety Łódź » Aktualności » FAQ

 

Najczęściej zadawane pytanie dotyczące rolet i żaluzji...

 

Pytanie które zadają nam często nasi klienci jak i również pytania znalezione na "forum rolety żaluzje".

 

 

Żaluzje plisy czy rolety dzień noc ? 2017-10-25 02:32:18

Klient się zastanawiał czy żaluzje plisowane czy rolety dzień noc. Żaluzje wygrywały gdyż zajmują mniej miejsca na oknie. Za to za minus żaluzji plisowanych klient uznał brak bocznych prowadnic. Rolety posiadają prowadnice ale kaseta i właśnie te prowadnice zajmują trochę części szyby .. Ostatecznie wygrały plisy !

Takie pytania często zadają sobie klienci dlatego przygotowaliśmy małe podsumowanie ..

więcej »

Co należy wsiąść pod uwagę przy żaluzjach drewnianych ? 2017-01-18 18:56:05

Kilka rzeczy które należy wziąć pod uwagę przy wyorze żaluzji drewnianych.

 

Po pierwsze to czy nasze otoczenie nadaje się dla żaluzji drewnianych.

Drewno to piękno , ponadczasowość i w przypadku żaluzji funkcjonalność.

Należy jednak wziąć pod uwagę kilka czynników a mianowicie.

Żaluzje drewniane nie mogą być montowane w pomieszczeniach o bardzo dużej wilgotności. Jeżeli dla przykładu w naszej łazience panuje dość niska temperatura a podczas gdy bierzemy przyśnić dochodzi do wytwarzania się  dużej ilości pary wodnej  żaluzje z drewna nie będą tutaj zbyt dobrym rozwiązanie. Podobnie sprawa się ma w przypadku źródeł dużego ciepłą. Żaluzja drewniana nie może wisieć bezpośrednio nad grzejnikami czy też w bezpośrednim pobliżu źródeł dużego ciepłą.

 

więcej »

Jaki typ moskitier wybrać ? 2016-02-13 02:48:29

Kolejne częste pytanie zadawane podczas pomiarów rolety w Łodzi to jaki typ moskitier jest najlepszy?.

Do typowego okna są stosowane  dwa rodzaje moskiter w Łodzi. Moskitiera ramkowa oraz moskitiera rolowana.  Tutaj rozwiązanie jest proste. Moskitiera ramkowa jest zdecydowanie tańsza i nie ingeruje w okno.  Jedyna jej wada to fakt, żę na co dzień nie wychylimy się przez okno gdyż po jej założeniu nie ma opcji zwinięcia czy zrolowania jej. Moskitiera rolowana posiada tą możliwość i na co dzień możemy ją zwijać i rozwijać w zależności czy chcemy mieć osłonę przed owadami czy akurat chcemy np. wychylić się przez okno by podziwiać piękny krajobraz Łodzi.

Jeżeli chodzi o moskitiery drzwiowe to tutaj jest gorzej gdyż posiadamy trzy typy moskitier stosowanych w takim przypadku:

więcej »

Żaluzje plisowane - plisy czy rolety od dołu ? 2016-02-13 02:25:10

Wielu klientów pyta nas jakie rozwiązanie jest lepsze jeżeli chcemy zasłaniać nasze okna od dołu. Czy lepiej wybrać plisy kienne czy rolety od dołu ? Pierwszy aspekt to kwestia wizualna czyli co się komu bardziej spodoba. Z uwagi , że jest to kwestia indywidualna nie będziemy się  tu wypowiadać.

Skupimy się na kwestiach praktycznych.

więcej »

Montaż rolet w Łodzi - ile trwa ? 2015-03-23 00:38:55

Ile trzeba czekać na montaż rolet w Łodzi ?

Rolety jak i żaluzje w Łodzi montujemy w ciągu 7-10 dni od decyzji Klienta.

Sam montaż nie przekracza zazwyczaj 2-3 godzin choć zdarzają się przypadki ( głównie montaż rolet zewnętrznych), że montaż trwa nawet do 3-4 dni.

więcej »

Plisy okienne Łódź - czy warto ? ceny ? 2015-03-23 00:28:13

Klienci na ryku Łódzkim często zadają nam pytanie czy warto montować plisy okienne.

Plisy okienne charakteryzują się prostotą konstrukcjii jak i różnorodnymi możliwościami w zasłanianiu okna.

Możemy zasłonić tylko dolną część okienną co bardzo dobrze sprawdza się na parterach. Możemy jednak rówież zasłonić tylko górną lub środkową część okna jak i oczywiście całe okno.

Plisa okienna w minimalnym stopniu ingeruje w konstrukcję okienną. Plisę w każdym momencie możemy zdjąć jak i założyć na okno.

więcej »

Czy Rolety rzymskie można montować bezpośrednio do okna ? 2015-01-13 16:18:19

Rolety rzymskie można montować do ściany czy sufitu jak również bezpośrednio na okna. Należy jednak pamiętać o tym, że ten typ rolet nie posiada żadnego systemu który by roletę trzymał przy oknie w momencie otwierania czy uchylania okna. Krótko mówiąc jak najbardziej można roletę rzymską zamontować do skrzydła okinnego należy jedynie liczyć się z tym, że roleta będzie odchylała się gdy będziemy otwierać czy uchylać okno.

więcej »

Plisy okienne - czy są wytrzymałe ? 2015-01-13 00:12:20

Wielu klientów zastanawia się czy aby żaluzje plisowane były produktem wytrzymałym. Często słyszymy pytania na ile to wytrzyma ?. Więc odpowiadamy. Wytrzyma ! O ile nie posiadamy np. kota który będzie notorycznie „bawił się plisą” plisy okienne wytrzymują tak samo długo jak żaluzje aluminiowe czy rolety w kasecie. Materiał podczas codziennego użytkowania sam z siebie nie drze się , nie przerywa.

więcej »

Wybierz stronę: 1 2 3