LukasRolety - Aktualności - FAQ

Informujemy, że korzystamy z  plików cookies. Korzystanie z naszych serwisów, oznacza, akceptację Polityki cookies

Żaluzje drewniane, rolety, plisy - LukasRolety Łódź » Aktualności » FAQ

 

Najczęściej zadawane pytanie dotyczące rolet i żaluzji...

 

Pytanie które zadają nam często nasi klienci jak i również pytania znalezione na "forum rolety żaluzje".

 

 

Jak czyścić rolety rzymskie ? 2018-04-02 15:50:57

Co raz więcej pytań słyszymy na temat "Jak czyścić , prać rolety rzymskie ?"

 

Na co dzień wystarczy przetrzeć raz na jakiś czas roletę szczotką do kurzu. Jeżeli gdzieś ubrudziliśmy tkaninę zanim postanowimy wyprać całą roletę najpierw warto spróbować przetrzeć miejsce plamy wilgotną mokrą ściereczką. Jeżeli tego typu zabiegi nie pomagają lub jeśli naprawdę długo nasza roleta nie była czyszczona wtedy można podjąć bardziej radykalne kroki. Pierwszy krok to zdemontowanie rolety. Najpierw należało by zdjąć roletę ze ściany. aby to uczynić możemy odpiąć karnisz od ściany. Zazwyczaj jest on zamocowany za pomocą specjalnych uchwytów tzw. twistów. Twisty odpinamy i ściągamy karnisz. Jeżeli mieli byśmy mieć  z tym większy problem lub  z innego powodu nie chcemy odpinać karnisza rolety od ściany możemy przejść od razu do drugiego kroku z tym , że będzie trochę mniej wygodnie kiedy roleta wisi na ścianie. Drugim krokiem jest odpięcie sznurków od tkaniny. należy odpiąć każdy sznurek na dole rolety i przewinąć go przez otwory tak aby był oddzielony od tkaniny. Jeżeli już wszystkie sznurki s oddzielnie i tkanina rolety oddzielnie możemy odpiąć tkaninę od karnisza na górze. Tkanina jest przymocowana do karnisza za pomocą rzepów i wystarczy jedynie oderwać ją. Jeśli mamy już tkaninę luzem możemy zająć się do wysuwania fiszbinów. Nie to jeszcze nie koniec !  Fiszbiny to nic innego jak poziome poprzeczki przymocowane do tkaniny na zagięciach.  Należy je wysunąć z kanału zaszytego  w tkaninie lub wysunąć  z tkaniny w zależności od modelu fiszbinów.  Jedne są nasuwane na tkaninie , inne wsuwane we wcześniej zaszyty kanał w tkaninie. Tak czy inaczej trzeba je wysunąć aby nic nie usztywniało nam tkaniny.  Jeżeli już wszystko zdemontowaliśmy i pozostała nam jedynie tkanina możemy przejść do prania / czyszczenia tkaniny. Tu wiele zależy od materiału. Jedne tkaniny można prać  w wyższej nawet temperaturze inne jedynie delikatnie namaczamy.  Po wyczyszczeniu ewentualnie odprasowaniu wszystko składamy z powrotem i możemy z powrotem powiesić naszą roletę.

 

więcej »

Jak to jest z tymi żaluzjami perforowanymi ? 2018-01-23 17:27:06

Często Klienci pytają  o żaluzje perforowane. Najczęściej zastanawiają się czy nas widać czy nie widać z za żaluzji perforowanych ? 

Żaluzje perforowane mają  w swoich lamelach małe dziurki dzięki czemu w ciągu dnia jak je zasuniemy My widzimy świat jak z za przyciemnianej szyby czy też jak z za lustra weneckiego a nas nie widać. Jednak sytuacja zmienia się diametralnie kiedy na zewnątrz zrobi się już ciemno a my w mieszkaniu włączymy oświetlenie. Wtedy to nas widać a my nie widzimy nic co jest za żaluzją .  Sytuację można porównać do reklam naklejanych na szyby aut czy autobusów miejskich. Jest to folia reklamowa one vision też perforowana tak samo jak wspomniane żaluzje. Gdy widzimy np. w ciągu dnia oklejony autobus miejski nie widzimy siedzących w nim podróżujących. Jednak wieczorem gdy w autobusie jest włączone oświetlenie to pasażerowie często nas nie widzą a my z zewnątrz widzimy wszystko co dzieje się w autobusie jak na dłoni. Żaluzje perforowane nadają się np. do kuchni gdzie w ciągu dnia my się zasłonimy a  jednocześnie widzimy jaka jest pogoda na zewnątrz , czy co robi nasze dziecko na podwórku.  Jednak liczymy się z tym , że wieczorem po włączeniu światła w kuchni będzie nas widać. Są to żaluzje do pomieszczeń gdzie nie przebywamy za długo wieczorem.

więcej »

Żaluzje plisy czy rolety dzień noc ? 2017-10-25 02:32:18

Klient się zastanawiał czy żaluzje plisowane czy rolety dzień noc. Żaluzje wygrywały gdyż zajmują mniej miejsca na oknie. Za to za minus żaluzji plisowanych klient uznał brak bocznych prowadnic. Rolety posiadają prowadnice ale kaseta i właśnie te prowadnice zajmują trochę części szyby .. Ostatecznie wygrały plisy !

Takie pytania często zadają sobie klienci dlatego przygotowaliśmy małe podsumowanie ..

więcej »

Co należy wsiąść pod uwagę przy żaluzjach drewnianych ? 2017-01-18 18:56:05

Kilka rzeczy które należy wziąć pod uwagę przy wyorze żaluzji drewnianych.

 

Po pierwsze to czy nasze otoczenie nadaje się dla żaluzji drewnianych.

Drewno to piękno , ponadczasowość i w przypadku żaluzji funkcjonalność.

Należy jednak wziąć pod uwagę kilka czynników a mianowicie.

Żaluzje drewniane nie mogą być montowane w pomieszczeniach o bardzo dużej wilgotności. Jeżeli dla przykładu w naszej łazience panuje dość niska temperatura a podczas gdy bierzemy przyśnić dochodzi do wytwarzania się  dużej ilości pary wodnej  żaluzje z drewna nie będą tutaj zbyt dobrym rozwiązanie. Podobnie sprawa się ma w przypadku źródeł dużego ciepłą. Żaluzja drewniana nie może wisieć bezpośrednio nad grzejnikami czy też w bezpośrednim pobliżu źródeł dużego ciepłą.

 

więcej »

Jaki typ moskitier wybrać ? 2016-02-13 02:48:29

Kolejne częste pytanie zadawane podczas pomiarów rolety w Łodzi to jaki typ moskitier jest najlepszy?.

Do typowego okna są stosowane  dwa rodzaje moskiter w Łodzi. Moskitiera ramkowa oraz moskitiera rolowana.  Tutaj rozwiązanie jest proste. Moskitiera ramkowa jest zdecydowanie tańsza i nie ingeruje w okno.  Jedyna jej wada to fakt, żę na co dzień nie wychylimy się przez okno gdyż po jej założeniu nie ma opcji zwinięcia czy zrolowania jej. Moskitiera rolowana posiada tą możliwość i na co dzień możemy ją zwijać i rozwijać w zależności czy chcemy mieć osłonę przed owadami czy akurat chcemy np. wychylić się przez okno by podziwiać piękny krajobraz Łodzi.

Jeżeli chodzi o moskitiery drzwiowe to tutaj jest gorzej gdyż posiadamy trzy typy moskitier stosowanych w takim przypadku:

więcej »

Żaluzje plisowane - plisy czy rolety od dołu ? 2016-02-13 02:25:10

Wielu klientów pyta nas jakie rozwiązanie jest lepsze jeżeli chcemy zasłaniać nasze okna od dołu. Czy lepiej wybrać plisy kienne czy rolety od dołu ? Pierwszy aspekt to kwestia wizualna czyli co się komu bardziej spodoba. Z uwagi , że jest to kwestia indywidualna nie będziemy się  tu wypowiadać.

Skupimy się na kwestiach praktycznych.

więcej »

Montaż rolet w Łodzi - ile trwa ? 2015-03-23 00:38:55

Ile trzeba czekać na montaż rolet w Łodzi ?

Rolety jak i żaluzje w Łodzi montujemy w ciągu 7-10 dni od decyzji Klienta.

Sam montaż nie przekracza zazwyczaj 2-3 godzin choć zdarzają się przypadki ( głównie montaż rolet zewnętrznych), że montaż trwa nawet do 3-4 dni.

więcej »

Plisy okienne Łódź - czy warto ? ceny ? 2015-03-23 00:28:13

Klienci na ryku Łódzkim często zadają nam pytanie czy warto montować plisy okienne.

Plisy okienne charakteryzują się prostotą konstrukcjii jak i różnorodnymi możliwościami w zasłanianiu okna.

Możemy zasłonić tylko dolną część okienną co bardzo dobrze sprawdza się na parterach. Możemy jednak rówież zasłonić tylko górną lub środkową część okna jak i oczywiście całe okno.

Plisa okienna w minimalnym stopniu ingeruje w konstrukcję okienną. Plisę w każdym momencie możemy zdjąć jak i założyć na okno.

więcej »

Wybierz stronę: 1 2 3